راهنمای ریجستری تلفن همراه

ریجستری کردن تلفن همراه

سامانه ای به نام همتا در سال 1396 توسط وزارت صنعت و معدن تجارت طراحی و به اجرا رسید تا از ورود قاچاق گوشی های بی کیفیت و غیر رسمی به بازار جلوگیری نماید. دولت جمهوری اسلامی ایران با اجرای این طرح توانست از میزان کالاهای قاچاق در بازار بکاهد اصلی ترین هدف این طرح مبارزه با قاچاق کالا و واردات تلفن همراه می باشد.

نحوه انجام ریجستری

تمام دارندگان تلفن همراه جهت فعال سازی گوشی خود می توانند از سامانه همتا استفاده نمایند. برای دستیابی به این سامانه روش های ذیل را مطالعه نمائید.

روش یک USSD

روش USSD آسان ترین طرح این سامانه می باشد .جهت استفاده از این روش ابتدا #7777* را شماره گیری نمایید سپس عدد 2 را جهت فعال سازی انتخاب نمائید سپس شماره 15 رقمی IMEI را از روی جعبه تلفن همراه خود وارد نمائید. در این زمان از سامانه شماره همراه خود را ثبت و کد ریجستری را وارد نمائید. اینک گوشی شما یا دریافت پیامک از طریق این سامانه فعال خواهد شد.

روش دوم اپلیکیشن سامانه همتا

کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن سامانه همتا گوشی خود را رجیستر کنند. گوشی های سیستم عامل IOS و همچنین گوشی های اندروید به منظور استفاده از این اپلیکیشن ابتدا گزینه فعال سازی رو انتخاب کرده و سپس شماره همراه و IMEI  دستگاه و سپس کد فعال سازی را وارد نمایید اینک گوشی شما در سامانه ثبت شده و گوشی فعال می باشد.

روش سوم سایت سامانه همتا

علاوه بر روش های ذکر شده کاربران می توانند از طریق وب سایت همتا، گوشی های خود را فعال نمایند. با مراجعه به وب سایت سامانه همتا کافی است وارد بخش فعالسازی شوید و مانند اپلیکیشن این سامانه موارد در خواستی را ثبت نمائید و گوشی را فعال نمائید.

شرکت آرین همراه فردا رجیستر شدن گوشی های خریداری شده از این شرکت را تضمین می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *